Sana

Zistite, ktorá pekáreň Sana je pre vás tá pravá

... praktické porovnanie modelov

Naše pekárne majú toľko funkcií, že sa nebojíme, že by vám doma ležali ladom. Napriek tomu by bola škoda, keby ste si kúpili model Basic a po čase zistili, že by ste na maximum využili aj model Exclusive. Pripravili sme preto praktické porovnanie jednotlivých modelov.

Základnou funkciou každej domácej pekárne je pečenie chleba - a to tie naše vedia excelentne. Všetky majú rovnaké technické parametre, takže vám každá z nich pripraví polkilový bochníček aj peceň s váhou 1,7 kg. Okrem bežného chleba si v pekárňach Sana pripravíte aj znamenitý kváskový a navyše vám pekáreň vďaka viacfázovému kysnutiu pomôže aj s pestovaním kvásku.

Nastavenie teplôt od 20 do 230 °C zase zabezpečí, že si môžete pochutnať aj na domácich marmeládach, jogurtoch a slade. Naše domáce pekárne sú výborné aj pre pomalé pečenie mäsa alebo prípravu rýb.

3 pekárne, 2 typy materiálu


Najskôr si ale musíte odpovedať na otázku, či vám stačí teflónová pekáreň, alebo dáte prednosť kvalitnejšiemu nerezu. Podrobne sme sa témou zaoberali už v tomto článku, takže teraz len zhrnieme základné rozdiely. Teflón patrí medzi karcinogénne látky, avšak toxíny sa z neho uvoľňujú až pri 370 °C, ktorých v našej pekárni nie je možné dosiahnuť. Existujú ale aj ďalšie problémy:

  • Trvanlivosť - teflón je oproti nerezu náchylnejší k poškodeniu.
  • Napáchnutie - veľa užívateľov tvrdí, že je teflón z jedla cítiť.

Nerez je veľmi odolný a trvanlivý materiál bez negatívnych účinkov na zdravie a používame ho pre výrobu modelov Standard a Exclusive. Výhodou je aj to, že formu z tohto materiálu nemusíte pred pečením vymazávať.

Sana Basic: kvalitná teflónová pekáreň


Najlacnejšou pekárňou v našej ponuke je Sana Basic. Za nízkou cenou stojí použitý materiál - forma na pečenie je vyrobená z teflónu. Napriek tomu táto pekáreň ničím nezaostáva a je len na vás, či jej dáte prednosť pred trvanlivejšími modelmi z nerezu.

K pekárni dostanete odmerku na suroviny, zvyšné príslušenstvo si môžete dokúpiť. Pokiaľ si ale zaobstaráte napríklad sadu na výrobu syru tempeh, zaplatíte v podstate rovnako ako za model Standard.

Sana Basic je skvelým riešením pre každého, kto chce kvalitnú domácu pekáreň s nastaviteľnými programami a nevadí mu používanie teflónovej formy.

Sana Standard: Rýchle pečenie s fantastickými výsledkami


Model Standard z nerezu je opatrený úspornými sklenenými pokrievkami, s ktorými skrátite dobu pečenia a ušetríte tak za energiu. Nerez je navyše veľmi odolný materiál, takže vám pekáreň vydrží dlhé roky aj pri každodennom používaní. Okrem pokrievok dostanete ešte ihlový teplomer, s ktorým ľahko zistíte teplotu vnútri chleba či mäsa ešte počas pečenia.

Sana Standard je ideálny model pre každého, komu nie je ľahostajné jeho zdravie a zároveň preferuje skôr tradičné pokrmy.

Sana Exclusive: pekáreň s najlepším pomerom cena-výkon


Sana Exclusive je náš najdokonalejší model a tiež domáca pekáreň s najlepším pomerom cena-výkon na trhu. Má všetky výhody nerezovej formy ako Sana Standard a navyše k nej patrí aj bagetovač a sada na prípravu syra tempeh.

Naopak u nej nenájdete ihlový teplomer, pretože je vybavená praktickým multiteplomerom. Vďaka nemu máte teplotu pod kontrolou po celú dobu pečenia a môžete ho použiť aj pri sledovaní fermentácie a zretia tempehu.

Sana Exclusive je model pre náročných užívateľov, ktorí radi skúšajú nové chute a dbajú na prvotriednu kvalitu.