Sana SmartBreadMaker Standard

Čo všetko so žiadnou inou pekárňou nezískate?

Domáca pekáreň Sana je vďaka niektorým jedinečným funkciám a príslušenstvu unikátom na európskom trhu. Za svoje peniaze dostanete skutočne užitočného pomocníka, ktorý vám vydrží slúžiť nie dva roky, ale po dlhé desaťročia. Pozrite sa, čo nikde inde nenájdete!


  MOŽNOSTI A VÝBAVA PEKÁRNÍ Vie väčšina pekární vr. pekárne Sana Vedia kvalitnejšie modely pekární vr. pekárne Sana Vie len pekáreň Sana
1 Pečenie malých aj veľkých chlebov  
fajfka
 
2 Bezlepkové pečenie  
fajfka
 
3 Jogurtovač  
fajfka
 
4 Jogurtovač s ľubovoľným nastavením °C  
fajfka
5 Tradičné syry tempeh, natto ap.  
fajfka
6 Marmelády
fajfka
 
7 Masť a oškvarky
fajfka
 
8 Amasaké  
fajfka
9 Príprava kvásku  
fajfka
10 Prednastavené programy
fajfka
 
11 Plne nastaviteľné programy  
fajfka
12 Presné číselné nastavovanie °C  
fajfka
13 Ohrev potravín a pasterizácia  
fajfka
 
14 Vysokoteplotné pečenie
fajfka
 
15 Nízkoteplotné pečenie  
fajfka
16 Miešanie ražných ciest  
fajfka
 
17 Pasívne parné pečenie  
fajfka
18 3 rýchlosti hnietenia  
fajfka
19 Aktualizovateľný software  
fajfka
20 Uzamykanie a odomykanie tlačidiel  
fajfka
21 Bagetovač  
fajfka
 
22 Tempehovač  
fajfka
23 Úsporná sklenená pokrievka  
fajfka
24 Nerez nádoba a hnetače  
fajfka
25 Teflónová nádoba a hnetače
fajfka
 
26 Jednoduchý ihlový teplomer  
fajfka
27 Multifunkčný ihlový teplomer  
fajfka
28 Nerezové chassis (telo)  
fajfka
 
29 Náhradné diely a možnosť voľby jednotlivého príslušenstva  
fajfka


1. Pečenie malých aj veľkých chlebov
Sana umožňuje pečenie chlebov s hmotnosťou 500 - 1800 g. Nie sú tu žiadne obmedzujúce prednastavenia pre rôzne veľkosti. Dnes môžete piecť len pre seba, zajtra pre 5-člennú rodinu.

2. Bezlepkové pečenie
Sana síce neponúka priamo program pre bezlepkové pečenie, ale môžete ju využiť pre všetky možné diéty vrátane tejto. Umožňujú to ľubovoľne nastaviteľné programy, s ktorým upečiete chlieb podľa akéhokoľvek receptu.

3. Jogurtovač
Vďaka programu "fermentácie" si doma môžete vyrobiť jogurt, kefír, acidofilné a iná kvasené mlieka. Sana si poradí s akoukoľvek kultúrou - nielen s tou jogurtovou - a to vďaka plnej nastaviteľnosti teplôt.

4. Jogurtovač s ľubovoľným nastavením °C
Ostatné pekárne na trhu, ktoré ponúkajú program "jogurt", majú prednastavené teploty, ktoré nemôžete meniť. Nemožno teda pripravovať tak širokú škálu kysnutých výrobkov ako so SANOU.

5. Tradičné syry tempeh, natto ap.
Program "fermentácie" umožňuje tiež výrobu týchto sójových syrov, ktoré sa vďaka svojim mimoriadnym zdravotným účinkom tešia čoraz väčšej obľube. Pri príprave tempehu využijete tempehovač, ktorý nenájdete v príslušenstve žiadnej inej pekárne.

6. Marmelády
Týmto programom disponuje väčšina pekární, avšak iba Sana dovoľuje ľubovoľné nastavenie teplôt, časov aj miešania. Navyše nie ste obmedzení iba na marmelády, vyrobíte aj oškvarky, pečený čaj, rôzne kaše a všetko sa vám vďaka neobmedzenej nastaviteľnosti vydarí tak, ako chcete vy. Nastaviteľnosť zároveň umožňuje skúšať všetky možné nové recepty.

7. Masť a škvarky
So Sanou pohodlne pripravíte masť a oškvarky, a to vďaka ľubovoľne nastaviteľnému programu "marmeláda".

8. Amasaké
Pri výrobe amasaké využijete program "fermentácie". Jedná sa o prírodné sladidlo najčastejšie vyrábané z ryže, ktorým môžete nahrádzať cukor, alebo si na ňom pochutnať ako na výbornom dezerte.

9. Príprava kvásku
V domácich podmienkach, kde je obvykle stála teplota s nemožnosťou ju cielene riadiť, síce kvások vzíde tiež, ale pri riadenom kvasení v pekárni Sana docielite vyššiu kvalitu. Rôzne druhy baktérií potrebujú pre svoj rast rôzne teploty, niektoré 27, iné 37 ˚C. Vďaka programu "fermentácie" vyrastú všetky a váš chlieb bude o to zdravší.

10. Prednastavené programy
Všetky pekárne okrem Sany majú prednastavené programy. To síce môže byť pohodlné pre tých, ktorí nechcú nič vymýšľať, ale nemožnosť prispôsobenia teplôt, časov a miešania v prípade skúšania nových alebo netradičných receptov prináša veľké obmedzenia. Kto chce piecť všetko, na čo si spomenie a tzv. "vytrieskať" zo svojej pekárne maximum, Sana bude vhodnou voľbou.

11. Plne nastaviteľné programy
Programy v pekárni Sana sa síce tvária ako prednastavené, ale môžete ich meniť podľa vašich potrieb a receptov. Teploty, časy aj miešanie, to všetko môžete donekonečna upravovať. Znamená to, že máte skutočne neobmedzené pole pôsobnosti. Časté pečenie vyžaduje častú obmenu receptov - koho by bavilo jesť stále to isté? Vyberte si pekáreň Sana, ak chcete mať možnosť upiecť úplne čokoľvek a ak fandíte zdravšiemu (nízkoteplotnému, dlhému) pečeniu. Väčšina pekární totiž umožňuje pečenie len za vysokých teplôt a krátkych časov.

12. Presné číselné nastavovanie °C
Už ste videli pekáreň, kde by ste si mohli presne nastaviť teplotu a v niektorých režimoch dokonca po 1 ˚C?

13. Ohrev potravín a pasterizácia
S pekárňou Sana sa môžete zbaviť mikrovlnky. Túto funkciu využijete aj v prípade, že budete chcieť niečo pasterizovať, napr. mlieko priamo od kravy. Pasterizovať je možné za nižších teplôt a pomaly, alebo za vyšších teplôt a krátko.

14. Vysokoteplotné pečenie
Na báze rýchleho vysokoteplotného pečenia fungujú všetky pekárne na trhu. Tento spôsob prípravy je ale menej zdravý než keď pečiete pomalšie a za nižších teplôt. Sana ponúka oba spôsoby, aby ste si vždy mohli vybrať podľa vašich potrieb.

15. Nízkoteplotné pečenie
Pekáreň Sana je špecialistom na zdravé nízkoteplotné pečenie. Zdravé ale neznamená menej chutné, je to presne naopak. Upečte si za nízkych teplôt nielen chlieb, ale aj mäso a pochutnajte si na mimoriadne šťavnatej večeri.

16. Miešanie ražných ciest
Ražné cesto sa vyznačuje svojou hutnosťou, s ktorou si len tak nejaké hnetače neporadia. So SANOU sa ale nemusíte báť a pokojne sa pustite do celožitného chleba.

17. Pasívne parné pečenie
V pekárni Sana nie zabudovaný žiadny parný vývojník. Využívame paru, ktorá vzniká pri pečení "mokrých" produktov. Položte na nádobu na pečenie sklenené úsporné pokrievky a na konci vás čaká vláčny bochník alebo úžasne šťavnaté mäso. Žiadne vysušenie!

18. 3 rýchlosti hnetenia Každá príprava vyžaduje inú rýchlosť hnetenia/miešania. Pomalé hnetenie pre marmeládu, oškvarky alebo lekvár, rychlohnietenie pre rozrobenie cesta. Nastavte rýchlosť podľa toho, ako práve potrebujete.

19. Aktualizovateľný softvér
Pekáreň Sana vám skutočne nikdy nezostarne, a to nielen vďaka kvalitným materiálom (nerez). V budúcnosti bude možné ju "omladiť", pretože má zabudovaný čip, na ktorý je možné nahrať nové programy a úpravy. Ak prídu vývojári alebo užívatelia s novým nápadom alebo receptom, nebude nutné vyrábať nový model pekárne. Bude stačiť aktualizácia, ktorú si v prípade potreby zakúpite.

20. Uzamykanie a odomykanie tlačidiel Máte doma zvedavé deti alebo mačku, ktorá rada lezie všade možne? Po zapnutí pekárne uzamknite tlačidlá a nemusíte sa báť, že vám niekto nedopatrením preprogramuje pečenie.

21. Bagetovač
Pre výborné bagety sa nemusíte presťahovať do Francúzska, upečte si ich sami vďaka bagetovaču priloženému k variante Exclusive. Tiež si ho môžete samostatne dokúpiť k akémukoľvek modelu pekárne Sana. Tento doplnok môže slúžiť tiež ako držiak misiek zo sady na tempeh, alebo ho môžete zložiť na dno pekárne a používať ako podstavec pre hrnce a ďalšie nádoby, napr. keď fermentujete jogurt.

22. Tempehovač
Pekáreň Sana robí jedinečnou tiež tempehovač, ktorý nikde inde nenájdete. Už nemusíte fermentovať tempeh v perinách, navyše s neistým výsledkom. Tempeh dostanete s variantom Exclusive, prípadne si ho môžete dokúpiť samostatne.

23. Úsporná sklenená pokrievka
Žiadna iná pekáreň nemá v príslušenstve úsporné sklenené pokrievky. Tie nielenže o tretinu znížia spotrebu, ale aj urýchlia pečenie, zariadia vláčnosť pečiva a šťavnatosť mäsa. Ale pozor, nepoužívajte ich pri spracovaní ovocia - pretečie cez okraje nádoby.

24. Nerez nádoba a hnetače
Nerez je nezničiteľný a zdravotne priaznivejší. Žiadna iná pekáreň neponúka výber medzi teflonovou a nerezovou nádobou. Vďaka premyslenej technológii sa vám navyše chleba určite nepripečie.

25. Teflónová nádoba a hnetače
Pekáreň Basic s teflónovou nádobou a miesič je lacnejšou variantou pre tých, ktorí nechcú príliš investovať, alebo nebudú piecť moc často a nemajú teda tak vysoké nároky na výdrž. Ale v prípade, že sa rozhodnete pre nerez neskôr alebo až sa vám teflón časom opotrebuje, môžete si nerezovú nádobu aj hnetače dokúpiť samostatne.

26. Jednoduchý ihlový teplomer
Výborná pomôcka pri pečení aj varení. Ľahko zistíte, či už je chlieb hotový alebo či majú jogurty a amasaké tú správnu teplotu pri kysnutí. Teplomer zjednodušuje prípravu a pri výrobe tempehu je doslova nutnou potrebou.

27. Multifunkčný ihlový teplomer
Teplomer s rozšírenými funkciami. Je vybavený strážením zvolenej teploty a po jej dosiahnutí vás upozorní signálom. Navyše funguje aj ako minútka (nastavenie času 99 hodín a 59 sekúnd).

28. Nerezové chassis (telo)
Nerez je zdravotne priaznivejší než plasty a tiež je veľmi stály, takže vám pekáreň vydrží naveky. Z plastových pekární sa pri pečení uvoľňujú nebezpečné látky, ktoré zamorujú ovzdušie karcinogénmi. Plast navyše nevydrží tak dlho ako nerez.

29. Náhradné diely a možnosť voľby jednotlivého príslušenstva
Niečo sa rozbilo alebo stratilo? Alebo ste si kúpili pekáreň Basic a radi by ste piekli bagety s bagetovačom, ktorý je príslušenstvom varianty Exclusive? Nie je problém si čokoľvek dokúpiť a vybaviť sa tak príslušenstvom podľa vášho želania.

Domáca pekáreň Sana